Siedzieli w aucie. Zakradł się do nich nieznany mężczyzna i zabił pasażera


Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę w okolicach stadionu w Chorzowie. Policja w Katowicach została poinformowana o śmierci 29-letniego mężczyzny w pogotowiu ratunkowym. Miał co najmniej kilkanaście ran zadanych nożem.


Życia mężczyzny nie udało się uratować

W samochodzie znajdowała się dwójka młodych ludzi – powiedział prokurator. Za kierownicą kobieta, obok na miejscu pasażer. Nieustalony dotąd mężczyzna zakradł się do tego pojazdu, otworzył drzwi od strony pasażera i zadał mu co najmniej kilkanaście ciosów nożem. Kobieta odjechała, szukając pomocy, zawiozła 29-latka na pogotowie w Katowicach. Lekarze podjęli reanimację, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować. Sprawca zabójstwa jest poszukiwany. Śledczy zatrzymali jedną osobę, która została już przesłuchana.
– Bardzo głębokiej analizie poddajemy obszar życia osobistego i zawodowego pasażera i kierowcy tego pojazdu. Uważamy, że w tych obszarach znajdują się informacje, które nas naprowadzą na osobę sprawcy tego zdarzenia – wskazał prokurator i dodał, że pozwoli to wyjaśnić okoliczności zbrodni.