Znaleziono kobietę przez 7 lat poszukiwaną listem gończym

Chorzowscy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego złapali kobietę, która od 7 lat jest poszukiwana listem gończym. Mieszkanka Chorzowa już w 2013 roku miała stanąć przed wymiarem sprawiedliwości i odbyć karę pozbawienia wolności. 25-letniej wówczas kobiecie udało się jednak uniknąć kary.

Kobieta wyprowadziła się z Chorzowa i nie była nigdzie zameldowana, co znacznie utrudniało ustalenie miejsca jej pobytu. Jak podają funkcjonariusze, poszukiwani często zmieniają miejsce zamieszkania, przebywają u swoich bliskich bądź przyjaciół, często udają nawet bezdomnych. Nagminnie wyjeżdżają za granicę, gdzie podejmują się różnych prac z reguły bez podpisywania umowy. Jednak w tym przypadku poszukiwania w końcu dały zamierzony rezultat. Okazało się, że kobieta przebywa na terenie jednego z miast w województwie śląskim.

Udane zatrzymanie przestępczyni

Udane zatrzymanie przestępczyniDzięki temu mundurowi z Chorzowa mogli przeprowadzić akcję mają na celu zatrzymanie przestępczyni. Kobieta stanie przed sądem i po latach zostanie poddana karze.