Wejście śląskiej himalaistki na Denali

Nieustraszona Magdalena Gorzkowska pochodzi z Bytomia, a pomiędzy wyprawami mieszka w Chorzowie. W trakcie swojej kariery Magdalena Gorzkowska zdobyła już m.in.: Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro oraz Mount Everest, jako najmłodsza Polka w historii. W roku 2019 jako pierwsza Polka zdobyła Makalu bez wspomagania butli z tlenem. Już po 4 miesiącach od rekordu, twarda Ślązaczka weszła na Manaslu.

Najnowszy sukces himalaistki

Na listę zdobytych przez sportsmenkę szczytów niedawno dołączyło również Denali. Jest to najwyższy szczyt Ameryki Północnej, znajdujący się na Alasce, w Parku Narodowym Denali. Trudne warunki panujące po drodze na szczyt nie przeszkodziły tym razem ekipie Magdaleny. Dobra pogoda i brak mocnych wiatrów pomagał zdobyć szczyt.

Magdalena Gorzkowska zaczynała od lekkoatletyki

Sportsmenka zaczynała od sukcesów w lekkoatletyce. Do swoich największych zwycięstw może zaliczyć srebro w halowych mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów, wicemistrzostwo świata w sztafecie 4×400 w hali i złoto na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Tampere, również w sztafecie 4×400.