Sytuacja związana z koronawirusem powoduje, że wiele osób zaczyna się naprawdę bardzo martwić

Panująca na świecie i w Polsce sytuacja związana z koronawirusem powoduje, że wiele osób zaczyna się naprawdę bardzo martwić i podupadać na samopoczuciu. Obawy coraz bardziej rosną, dlatego Chorzowskie służby zdecydowały się przeprowadzić specjalne ćwiczenia, by być gotowym, jeśli pojawi się epidemia.

Ćwiczenia na wypadek wystąpienia koronawirusa
Niedawno na konferencji prasowej Łukasz Szumowski, minister zdrowia, potwierdził, że w Polsce pojawił się koronawirus – został wykryty u mężczyzny z Zielonej Góry i na ten moment jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, bo większość osób – wszyscy spoza grupy ryzyka – przechodzi tę chorobę łagodnie.
Szpital Specjalistyczny w Chorzowie przeprowadził z tego powodu specjalne ćwiczenia, które miały na celu przetrenowanie koniecznych procedur, w sytuacji, w której miałoby dojść do pojawienia się wirusa w naszym mieście. Na chwilę obecną w chorzowskim szpitalu przebywają dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa, wdrożono też procedury dotyczące odwiedzin – w szpitalu specjalistycznym są one zakazane, a w Zespole Szpitali Miejskich ograniczone do jednej osoby przy łóżku chorego.