Fizjoterapeuci podjęli decyzję o przystąpieniu do sporu zbiorowego

Fizjoterapeuci zatrudnieni w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie poinformowali, że brak satysfakcjonujących wyników rozmów na temat podwyżek i poprawienia warunków pracy podjęli decyzję o przystąpieniu do sporu zbiorowego.

Podwyżki płac i poprawa warunków
Fizjoterapeutom zależy na podwyżkach płac i poprawie warunków, w których pracują, ale także na większym szacunku do nich i wykonywanego przez nich zawodu. W ZSM łącznie pracuje 16 fizjoterapeutów. W ostatni poniedziałek wszyscy oni spotkali się z dyrekcją, by ustalić nowe warunki pracy, nie udało się jednak dojść do satysfakcjonującego porozumienia, stąd decyzja o rozpoczęciu zbiorowego sporu. Fizjoterapeuci walczą o lepsze warunki pracy, w tym także za możliwość dofinansowania szkoleń, które obecnie muszą finansować sobie z prywatnych funduszy.
Już w zeszłym roku udało się fizjoterapeutom wywalczyć podwyżki, jednak uważają oni, że nadal są traktowani niesprawiedliwie i ich płace nie są zrównane z płacami innych pracowników szpitala, którzy też mają wyższe wykształcenie. Chcą, by ich zawód traktowany był na równi i z szacunkiem, na który zasługuje.