Chorzowianin aresztowany za próbę gwałtu

18-latka z Chorzowa zgłosiła próbę gwałtu. Wracająca z pracy po popołudniowej zmianie kobieta została zaczepiona przez młodego mężczyznę, który zaproponował jej, że odprowadzi ją do domu.

W pewnym momencie młody chłopak rzucił się na nią i próbował zgwałcić. Kobieta jednak wyrwała się i uciekła do domu. Od razu zawiadomiła policję o zajściu i złożyła zeznania. Dzięki jej postawie udało się ustalić rysopis podejrzanego. Portret pamięciowy został rozesłany do wszystkich oddziałów policyjnych w Chorzowie. Chorzowscy śledczy przez 12 godzin szukali podejrzanego mężczyzny i w końcu udało się go namierzyć funkcjonariuszom z pierwszego komisariatu. 28-letni mężczyzna został złapany i tymczasowo aresztowany.

Tymczasowe aresztowanie mężczyzny

Tymczasowe aresztowanie mężczyznyZebrany materiał dowodowy przedstawiono prokuraturze, która nie ma wątpliwości, że mężczyzna próbował zgwałcić młodą mieszkankę Chorzowa. Sąd wydał wniosek o tymczasowym aresztowaniu 28-latka. Za próbę gwałtu może mu grozić nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności.